Przejdź do głównej zawartości

Sprzęty medyczne



Twoje dziecko ma LQTS? To musisz kontrolować jego parametry życiowe szczególnie podczas choroby, gorszego samopoczucia i odwodnienia.

W co my zainwestowaliśmy, żeby czuć się bezpiecznie?

Pulsoksymetr- bardzo wiarygodny i często go używamy. Możemy odczytać z niego rytm serca i saturację. Dwa najważniejsze parametry życiowe w przypadku diagnozy LQT. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, które zakłada się na palec. Użytkowanie nie jest niczym skomplikowanym. Pulsoksymetr w porównaniu z opaską nie zawiódł nas praktycznie nigdy.

Ciśnieniomierz naramienny- obowiązkowy sprzęt, który każdy sercowiec powinien mieć w domu. W naszym przypadku potrzebny był rękaw pediatryczny i dla dorosłego. Ciśnienie mierzymy w spoczynku wg wskazówek z instrukcji. Ciśnieniomierz może mieć wiele opcji dodatkowych. Może np. informować nas o nieregularnym pulsie itp. Pomiar może być nieprawidłowy z różnych powodów dlatego niezmiernie ważna jest systematyczność i zeszyt. Zapisywanie pomiarów trzy razy dziennie i ich analiza.

- defibrylator AED (tutaj przeczytasz o nim więcej)

- fit opaska, która nie jest stricte sprzętem medycznym ale nam służy jako kontroler tętna szczególnie w nocy. Dobrego banda można kupić do 200 zł z alarmem, gdy tętno spada za nisko lub rośnie za wysoko. Należy tylko zwrócić uwagę na to, aby pomiar był ciągły, a żywotność baterii opaski długa.

- urządzenie do monitorowania pracy serca w czasie rzeczywistym Kardia Mobile firmy AliveCor. Na początku myśleliśmy, że jest to po prostu gadżet. W trakcie użytkowania okazało się, że mogę zrobić EKG od ręki każdemu w rodzinie i wysłać zapis e-mailem do lekarza. Kardia okazała się przydatna do kontrolnych zapisów pracy serca. Tak naprawdę nie nadaje się do nagłego monitoringu, kiedy dziecko jest zdenerwowane i czuje niepokój. Wtedy lepiej odrazu jechać do przychodni lub szpitala ewentualnie wezwać karetkę. 

Czy używacie jeszcze jakiegoś sprzętu, żeby chronić serce Waszego dziecka?

Komentarze